logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: emisioni "Studentet ne shtepi"


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

FUTBOLL

29/07/2017 05:36 Gazetar: MIRANDA SHEHU


‘Shaqiri është si Messi”

Xherdan Shaqiri e ka nisur në mënyrë të mirë këtë edicion me Stoke Cityn.Në ndeshjet miqësore Shaqiri ka shkëlqyer duke arritur të shënoj edhe gola.Por transferimi më i ri i Stoke Cityt, Darren Fletcher e ka ngritur në qiell yllin gjilanas.Ish-anëtari i Manchester United, Darren Fletcher e ka krahasuar reprezentuesin e Zvicrës me ikonën e futbollit botëror, Lionel Messin.“Nuk jam duke thënë se është Messi, por Shaqiri ka të njëjtën qendër të ulët të gravitetit dhe mund t’i kalojë lehtë kundërshtarët që i dalin përpara. Kjo e bën atë si Messi”.“Shaqiri është një futbollist fantastik, i fuqishëm dhe mahnitës dhe ajo që më mahnitë nga ajo është prekja e parë e topit, është unike”.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
EKONOMI 09/10/2017 10:20
Shtrëngoni rripat! Vijnë taksat e reja të shtëpive, ja sa do paguani…
SHQIPERI -ITALI 09/10/2017 10:34
Jemi vëllezër, por jo të të njëjtit gjak!
LUSHNJE 06/10/2017 10:34
BULEVARDI “SHËTITORJA E PALMAVE” PA NDRICIM
BASHKIA LUSHNJE 06/10/2017 08:57
KASHARAJ SHKOLLA E SHKATËRRUAR
DIVJAKE 05/10/2017 02:56
NE SHK. “CERMË PROSHKË” ENDE VIJONË PROTESTAT