logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: muzike popullore


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

Lushnja largohet nga Superliga.

24/05/2018 12:39 Gazetar: Julian Kasapi


Ky sezon futbollistik totalisht i deshtuar i ka kushtuar 450 miline leke te vjetra xhepave te qytetareve lushnjare.

Skuadra e Lushnjes ka luajtur dje ndeshjen e fundit te ketij sezoni ne Superlige, ku gjithçka u mbyll me vendin e fundit ne klasifikim pas nje sezoni te cilesuar si disfate. Edhe kjo ndeshje pas 12 disfatave ka rezultuar humbese. Ne formacion ishin perfshire futbolliste veterane, te nderthurur me te rinjte. Miqte fituan 1-2, duke siguruar nje vend ne kupat e Evropes. Ky sezon futbollistik totalisht i deshtuar i ka kushtuar 450 miline leke te vjetra xhepave te qytetareve lushnjare.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
Ndërhyn në përmirësimin e rrugëve 14/07/2018 09:17
Me fonde nga buxheti i saj, bashkia e Lushnjes po nderhyn per te permiresuar infrastrukturen rrugore ne disa zona rurale. Nje prej tyre eshte dhe rruga “Rinia” e Plukut, ku nuk eshte investuar prej vitesh per rruget e brendshme te ketij fshati.
Trafik i rënduar në Lushnje 14/07/2018 09:09
Policia e qarkullimit rrugor duke qenë në lartësinë e detyrës, ka ndëhyrë me profesionalizëm, në lehtësimin e qarkullimit të makinave, si me rrugët dytësore dhe me përdorimin e transportin publik, duke menjanuar perdorimin e mjeteve private.
Shalqin në fushë të hapur 09/07/2018 10:09
Zona e Imshtës e specializuar ndër vite në prodhimin e shalqinit, ku mbillet deri në 400 hektarë me këtë kulturë, goditet nga çmimet e ulta në treg.
Një segment rruge i harruar 09/07/2018 09:05
Rruga që lidh banorët e fshatit Eskaj me rrugën rurale Bubullimë-Kolonje është tjet e amortizuar. Banorët kërkojnë rokonstruksionin e saj.
Pastrohet përroi i Lunjës 03/07/2018 09:40
Ky perrua ne gjatesine prej 5.5 kilometrash nga Ura e mullenjve deri ne Karbunare te Vogel, prej vitesh ka qene harruar dhe shpesh here ka krijuar permbytje jo vetem te tokave bujqesore, por edhe te lagjeve te Karbunares.