logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: muzike popullore


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

Fundjava ka qene e pergjakshme ne Lushnje

03/07/2018 09:21 Gazetar: Jul Kasapi


Nje 26-vjeçar me iniciale O.N drejtues i mjetit tip benz eshte perplasur me nje objekt ne pronesi te hekurudhes. Perplasja ka qene e forte dhe i riu ka pesuar deme te shumta ne trup.

Fundjava ka qene e pergjakshme ne rrethin e Lushnjes per shkak te disa aksidenteve te ndodhura ne rruge, ku si pasoje ka pasur dhe humbje jetesh njerezish. Pas aksidentit me nje mjet zetor me korrese bari, ku humbi jeten nje 14 vjeçar, diten e shtune nje tjeter aksident i mori jeten nje 24 vjeçari, sikurse pati nje tjeter te plagosur rende ne fshatin Zhyme. Pasditen e se shtunes nje tjeter aksident i ndodhur ne hyrjen veriore te qytetit te Lushnjes apo siç njihet ndryshe pastbloku, ku nje i ri eshte ende duke luftuar per jeten. 26 vjeçari me iniciale O.N drejtonte mjetin tip benz dhe eshte perplasur me nje objekt ne pronesi te hekurudhes. Perplasja ka qene e forte dhe i riu ka pesuar deme te shumta ne trup. I plagosuri u trasportua me urgjence per nje mjekim me te specializuar ne Tirane. Sipas bluve te qarkullimit humbja e kontrollit per shkak te shpejtesise ka qene shkaku kryesor i ketij aksidenti, nderkohe po punohet per te zbardhur ngjarjen nga ana e specialsiteve te qarkullimit rrugor Lushnje.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
Ndërhyn në përmirësimin e rrugëve 14/07/2018 09:17
Me fonde nga buxheti i saj, bashkia e Lushnjes po nderhyn per te permiresuar infrastrukturen rrugore ne disa zona rurale. Nje prej tyre eshte dhe rruga “Rinia” e Plukut, ku nuk eshte investuar prej vitesh per rruget e brendshme te ketij fshati.
Trafik i rënduar në Lushnje 14/07/2018 09:09
Policia e qarkullimit rrugor duke qenë në lartësinë e detyrës, ka ndëhyrë me profesionalizëm, në lehtësimin e qarkullimit të makinave, si me rrugët dytësore dhe me përdorimin e transportin publik, duke menjanuar perdorimin e mjeteve private.
Shalqin në fushë të hapur 09/07/2018 10:09
Zona e Imshtës e specializuar ndër vite në prodhimin e shalqinit, ku mbillet deri në 400 hektarë me këtë kulturë, goditet nga çmimet e ulta në treg.
Një segment rruge i harruar 09/07/2018 09:05
Rruga që lidh banorët e fshatit Eskaj me rrugën rurale Bubullimë-Kolonje është tjet e amortizuar. Banorët kërkojnë rokonstruksionin e saj.
Pastrohet përroi i Lunjës 03/07/2018 09:40
Ky perrua ne gjatesine prej 5.5 kilometrash nga Ura e mullenjve deri ne Karbunare te Vogel, prej vitesh ka qene harruar dhe shpesh here ka krijuar permbytje jo vetem te tokave bujqesore, por edhe te lagjeve te Karbunares.