logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: muzike popullore


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

U-19 dhe U-17 Lushnja - Tomorri 4-3

12/03/2018 01:52 Gazetar: Fatos Daulle


Ditën e dielë në stadiumin “Roza Haxhiu” u luajtë ndeshja e radhës të moshave 17-19 vjeçare midis ekipit të Lushnjes dhe atij mik të “Tomorit” të Beratit. Ky takim u mbyll me rezultatin 4 – 3 për ekipin tonë të moshave.

Ditën e dielë në stadiumin “Roza Haxhiu” u luajt ndeshja e radhës të moshave 17-19 vjeçare midis ekipit të Lushnjes dhe atij mik të “Tomorit” të Beratit. Të dyja skuadratë dhanë një spektakël për të pranishmit, të cilët i duartrokitën gjatë gjithë ndeshjes. Por, fitorja i ka buzëqeshur ekipit të Lushnjes, fal një goli të Redi Ademit. Në minutat e fundit të ndeshjes, sulmuesi ynë shënoi një gol spektakolar. Ndërsa dy minuta më vonë, Lila dyfishon rezultatin. Në sekondat e fundit të ndeshjes ekipi i Beratit ngushton diferencën e golave. Ky takim u mbyll me rezultatin 4 – 3 për ekipin tonë të moshave.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
Ndërhyn në përmirësimin e rrugëve 14/07/2018 09:17
Me fonde nga buxheti i saj, bashkia e Lushnjes po nderhyn per te permiresuar infrastrukturen rrugore ne disa zona rurale. Nje prej tyre eshte dhe rruga “Rinia” e Plukut, ku nuk eshte investuar prej vitesh per rruget e brendshme te ketij fshati.
Trafik i rënduar në Lushnje 14/07/2018 09:09
Policia e qarkullimit rrugor duke qenë në lartësinë e detyrës, ka ndëhyrë me profesionalizëm, në lehtësimin e qarkullimit të makinave, si me rrugët dytësore dhe me përdorimin e transportin publik, duke menjanuar perdorimin e mjeteve private.
Shalqin në fushë të hapur 09/07/2018 10:09
Zona e Imshtës e specializuar ndër vite në prodhimin e shalqinit, ku mbillet deri në 400 hektarë me këtë kulturë, goditet nga çmimet e ulta në treg.
Një segment rruge i harruar 09/07/2018 09:05
Rruga që lidh banorët e fshatit Eskaj me rrugën rurale Bubullimë-Kolonje është tjet e amortizuar. Banorët kërkojnë rokonstruksionin e saj.
Pastrohet përroi i Lunjës 03/07/2018 09:40
Ky perrua ne gjatesine prej 5.5 kilometrash nga Ura e mullenjve deri ne Karbunare te Vogel, prej vitesh ka qene harruar dhe shpesh here ka krijuar permbytje jo vetem te tokave bujqesore, por edhe te lagjeve te Karbunares.