logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

FUTBOLL

01/09/2017 11:27 Gazetar: MIRANDA SHEHU


Kombëtarja U-19 fiton miqësoren ndaj Gjeorgjisë në Fier

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-19, e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani, ka fituar miqësoren ndaj Gjeorgjisë, me rezultatin 1-0. Miqësorja është zhvilluar të mërkurën, në orën 17:00, në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit. Pjesa e parë ka qenë e ekuilibruar midis dy përfaqësueseve, ndërsa në të dytën ka qenë Sadik Cela, në minutën e 35-të të kësaj pjese, ku nga një goditje dënimi ka shënuar një gol të shkëlqyer. Me këtë gol, kuqezinjtë korrën fitoren e parë, ndërkohë është planifikuar që më datën 1 shtator të zhvillohet një tjetër miqësore midis Shqipërisë U-19 dhe Gjeorgjisë U-19, po në qytetin e Fierit. Ekipi ynë përfaqësues është grumbulluar prej datës 20 gusht në këtë qytet.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
EKONOMI 09/10/2017 10:20
Shtrëngoni rripat! Vijnë taksat e reja të shtëpive, ja sa do paguani…
SHQIPERI -ITALI 09/10/2017 10:34
Jemi vëllezër, por jo të të njëjtit gjak!
LUSHNJE 06/10/2017 10:34
BULEVARDI “SHËTITORJA E PALMAVE” PA NDRICIM
BASHKIA LUSHNJE 06/10/2017 08:57
KASHARAJ SHKOLLA E SHKATËRRUAR
DIVJAKE 05/10/2017 02:56
NE SHK. “CERMË PROSHKË” ENDE VIJONË PROTESTAT