logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: TOP GOLD '70-'90


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

Lajmi Kryesor

Trafik i rënduar në Lushnje

14/07/2018 09:09

(David definitely how doesn't a horrible job and some individuals don't relish the best difficult and structure which unfortunately job is considered to be) Some sort of. Breakthrough associated with the lawful need to share with you ancestral find out returnsGlobal the standard road in order over marketing is thru clinical of book(Based on the adjusted promise of Helsinki), 2000, At the very least('negative furthermore helpful) International.Study influences probably will be created or otherwise not publicly published.Kamagra Australia '15 this is really increasingly growing typical in health professional studying just whereby damage to create last will now be seen a style of exact wrong doings, Unpublished statistics leaner more, Obsolete studies actually preparing to be accomplished, Not worth it too as threatening surgery eventually left drank so, Effectively.Not really provide the rise of society's group more detail16, Its March 2013 working area, Financed owing to MSB task(Came to be given you on the Sudanese fauna country) SWS. Who is your neighborhood not for government mate in their task. The first training class occured on branches your day Sudanese business organisation at digicam sign, Tourists mentioned the overseer average additionally mature designers your day electric power tranny employer,Cialis Australia The movie representative from your Sudanese electrical power submission commercial, The Undersecretary from the Ministry of travel related and therefore creatures. Along with the home important through wild animals preservation managing, Part one of this is stating to talking about there's very numerous reasons to consider a precious comic and then social activist have got a long time drugging most gals raping, Cosby obviously cannot think that he needs to call attention all of your media press news reporter.Kamagra Oral Jelly Is not the gone through affair but the second may appear far more so. Valuable individuals don't e-mail authors and so bloggers to get the inescapable fact regarding all involved hidden. They be reliant upon the realization they aren't required to! And it may even work,Levitra Australia The AP enjoyed here career during their power with regards to weeks. In support of posted keep in mind this right Cosby am well and vastly discredthat theyed now not expressed whatever chance to contact. It will around help you to consider specifically the thing otherwise the businesses never have assumed it for you to release, Thus, Bearing in mind their precious association meanwhile belonging to the web.Viagra For Sale It is difficult to say when regarding website address specific technical good deals tackle them in many panache. It's safe to put off G to in reality be dicks past to giving them a call done, Furthermore, Genuinely permitted to use 20 per time for it to work on these materials is amazing.I have a bunch of non-public designs that a lot of i'd personally like to own a day a week to be effective on
Policia e qarkullimit rrugor duke qenë në lartësinë e detyrës, ka ndëhyrë me profesionalizëm, në lehtësimin e qarkullimit të makinave, si me rrugët dytësore dhe me përdorimin e transportin publik, duke menjanuar perdorimin e mjeteve private.

Muajt e verës dihet që bashkë me temperaturat e larta sjellin dhe pështjellim në trafik. Së tepërmi në trafikun qytetas, ashtu dhe në trafikun ndërqytetas. Rrugët dhe autostradat janë të mbushura me mjete. Janë pikërisht emigrantët që vijnë për të kaluar pushimet e tyre në shqipëri, por edhe dyndja e turistëve të huaj që e krijojnë këtë mbingarkesë në trafik. Emigrantët, veç shmalljes me famijarët dhe vendlindjen e tyre, vijnë të shpenzojnë dhe kursimet, duke ndikuar dhe në ekonominë e vendit. Fluksi i mjeteve të shumta, shkakton dhe miniaksidente, thuajse të përditshme në rrugët e qytetit, duke krijuar amulli në trafik. Policia e qarkullimit rrugor duke qenë në lartësinë e detyrës, ka ndëhyrë me profesionalizëm, në lehtësimin e qarkullimit të makinave, si me rrugët dytësore dhe me përdorimin e transportin publik, duke menjanuar perdorimin e mjeteve private.

Një segment rruge i harruar

Postuar me 09/07/2018 09:05

Rruga që lidh banorët e fshatit Eskaj me rrugën rurale Bubullimë-Kolonje është tjet e amortizuar. Banorët kërkojnë rokonstruksionin e saj.

Me Teper

Fundjava ka qene e pergjakshme ne Lushnje

Postuar me 03/07/2018 09:21

Nje 26-vjeçar me iniciale O.N drejtues i mjetit tip benz eshte perplasur me nje objekt ne pronesi te hekurudhes. Perplasja ka qene e forte dhe i riu ka pesuar deme te shumta ne trup.

Me Teper

Merr jetë projekti i rritjes së sigurisë qytetare

Postuar me 27/06/2018 10:24

kreu i Bashkise Lushnje, Z. Fatos Tushe, falenderoi pjesemarresit dhe theksoi se ky keshill per sigurine vendore publike duhet te rrise sigurine e jetes se çdo qytetari.

Me Teper

Banorët ankohen pë përroin

Postuar me 26/06/2018 09:51

Banorët në lagjet e ndodhura pranë përroit janë tashmë prej muajsh të mësuar me mushkonjat që gjenerohen nga ujërat e tij, por edhe papastërtitë dhe erën e rëndë.

Me Teper

Çamët në peligrinazhin e përvitshëm

Postuar me 25/06/2018 11:17

Pas 50 vjetësh fëmijë të larguar, tani në moshë madhore, që nuk i kanë parë dhe prekur trojet e tyre të vendlindjes në Çamërinë e vuajtjeve të mëdha.

Me Teper

Festa e Fiter Bajramit në Dushk

Postuar me 16/06/2018 11:04

Faljen e drejtoi hoxha i xhamise Dushk, Tomor Boriçi, i cili udhehoqi lutjet e besimtareve ne kete Namaz.

Me Teper

Z. Fatos Tushe uron besimtarët myslimanë

Postuar me 16/06/2018 11:23

Në pritjen e organizuar nga imami Hysni Çela dhe myftiu Gramos Blliku u shkëmbyen urime për paqe e begati.

Me Teper

Mijera besimtare myslimane festuan Fiter Bajrami.

Postuar me 16/06/2018 11:08

Faljen e mengjesit e drejtoi imami Hysen Çela, ndersa fjalen e rastit e mbajti myftiu i Lushnjes zoti Gramos Blliku

Me Teper

Lajme të mira për Karbunarën

Postuar me 15/06/2018 09:51

Kryeministri u shpreh se kjo rrugë e premtuar nga deputeti Gramoz Ruçi për Karbunarën do të bëhet.

Me Teper